ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Lifting twarzy metodą SMAS

Upływ czasu najbardziej uwidacznia się na twarzy. Skóra staje się mniej jędrna, pojawiają się zmarszczki, kąciki ust i oczu opadają w dół. Nawet pomimo prawidłowej wagi może pojawić się drugi podbródek. Tym wszystkim zmianom można jednak zapobiec – a najskuteczniejszą metodą odmładzania jest lifting twarzy metodą SMAS. Efekty widoczne są nawet przez 5-10 lat. Na czym polega ta metoda?

Istnieje wiele nieoperacyjnych oraz operacyjnych zabiegów, które pomagają przywrócić młody wygląd. Nie wszystkie przynoszą efekty na dłuższą metę – niektóre muszą być powtarzane regularnie, aby pozytywne rezultaty były widoczne. Inaczej jest z liftingiem SMAS. Choć jest to zabieg inwazyjny jego skuteczność jest bardzo wysoka.

Co to jest lifting SMAS?

SMAS to skrót od angielskiego superficial musculoaponeurotic system. Po polsku: powierzchowny układ mięśniowo-naczyniowy. Zabieg polega na podciągnięciu i przesunięciu nie tylko skóry, ale również powięzi mięśniowych. Podczas zabiegu wykonuje się nacięcia w części skroniowej, przedusznej, zausznej i potylicznej. Dokonuje się liftingu powięzi twarzowej, a następnie skóry po obydwu stronach. Nadmiar skóry zostaje usunięty, a rany zszyte. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym oraz miejscowym. Czas trwania operacji to około 3-4 godziny. W Warszawie tego typu zabieg przeprowadzają specjaliści z Kliniki Chęciński.

Efekty liftingu

Tuż po zabiegu twarz jest opuchnięta i obolała, a na efekty trzeba chwilę poczekać. Przez pierwsze dwa dni w ranie operacyjnej pozostawia się cienkie dreny. Szwy usuwane są po 5-9 dniach. Okres rekonwalescencji trwa około 10-14 dni. Przez kilka miesięcy należy natłuszczać oraz masować miejsce zszycia, aby zapobiec powstawaniu blizn. Większość cięć wykonywana jest pod włosami oraz za uchem, dlatego blizny są niewidoczne – jedynie w części przedusznej może pozostać niewielka blizna.

Jest to jednak cena, którą warto ponieść – efekty to twarz młodsza o 10 lat, w dodatku pozytywne skutki zabiegu widoczne są przez następne 5-10 lat. Lifting można połączyć z plastyką powiek, wszczepieniem wypełniaczy lub odsysaniem tkanki tłuszczowej z podbródka.

Komu polecany jest lifting SMAS?

Lifting SMAS polecany jest osobom, które borykają się z problemem wiotkiej skóry, zmarszczkami, bruzdą nosowo-wargową. Zabieg poprawia napięcie skóry policzków, brody i szyi, podnosi kąciki ust i opadające brwi. Wygładza czoło i skronie. Może dotyczyć dolnej części twarzy, czoła, skroni, szyi lub jej całości.

Lifting polecany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom. Można się mu poddać już po 30 roku życia.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑