ON

Opublikowane przez Anetka

0

Zalety porcelanowych koron zębowych

Korony zębowe stosowane są w przypadku braków w naturalnym uzębieniu oraz w sytuacjach, w których nasze korony zębów uległy zniszczeniu lub złamaniu. Aby właściwie spełniać swoje funkcje, uzupełnienia protetyczne muszą być solidne, trwałe oraz – co niezwykle istotne – estetyczne. Każdy z nas marzy bowiem tak o zdrowym, jak i pięknym uśmiechu. Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Podpowiadamy – porcelanowe korony zębowe. Dlaczego?

Porcelanowe korony zębowe – najbliższe naturze

Korony zębowe wykonane z porcelany spełniają dwa najważniejsze wymogi, a mianowicie są trwałe i wytrzymałe oraz pięknie się prezentują. Porcelana używana do tworzenia uzupełnień protetycznych posiada bowiem bardzo dobre właściwości i – co ogromnie ważne w przypadku naszego uśmiechu – powstałe z niej korony przypominają nasze naturalne zęby.

Wyróżniamy kilka rodzajów porcelanowych koron zębowych, a wśród nich tradycyjne na podbudowie z innego materiału oraz nowoczesne korony pełnoceramiczne i hybrydowe.

Rodzaje porcelanowych koron zębowych

Korony porcelanowe na podbudowie wykonanej z metalu lub cyrkonu są bardzo solidne, dlatego też wielu pacjentów decyduje się na nie w leczeniu protetycznym zębów bocznych. W przypadku zębów przednich zaś zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne. Uzupełnienia tego typu do złudzenia przypominają nasze naturalne zęby, a do tego charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością oraz wysokim standardem wykonania.

Korony hybrydowe jako szczególny rodzaj koron pełnoceramicznych stanowią nowość w dziedzinie implantoprotetyki. Korony te zaopatrzone są w specjalny łącznik do implantu, który sprawia, że uzupełnienie oprócz odporności na obciążenie wyróżnia się również dużą elastycznością.

Dlaczego warto decydować się na korony pełnoceramiczne?

Korony pełnoceramiczne posiadają wiele zalet, które zawdzięczają wysokiej jakości materiałom wykonania oraz zastosowaniu nowoczesnej technologii na każdym etapie ich tworzenia.

“Korony pełnoceramiczne są projektowane i wytwarzane przy pomocy zaawansowanych systemów komputerowych. Technika CAD/CAM umożliwia stworzenie niezwykle precyzyjnego uzupełnienia protetycznego bez nieprzyjemnego pobierania wycisku i w bardzo krótkim czasie, nawet podczas jednej wizyty. Wycisk pobierany jest przy pomocy skanera optycznego, a następnie jego obraz 3D wysyłany jest do komputera. W kolejnym kroku program komputerowy projektuje oraz przy współpracy z frezarką cyfrową wykonuje pracę protetyczną” – tłumaczy ekspert, nasz rozmówca z  Kliniki Stomatologicznej Unimedex w Szczecinie.

Oprócz precyzji i jakości wykonania, korony pełnoceramiczne to także świetny wybór z uwagi na estetykę. Uzupełnienia pełnoceramiczne, jak już wcześniej wspominaliśmy, do złudzenia przypominają nasze naturalne korony zębów. Nawet światło przechodzi przez nie w podobny sposób.

Ponadto korony tego typu są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie zawierają w sobie stopów metali, które mogą ulegać procesowi korozji. Nie wywołują także reakcji alergicznych. Materiał ich wykonania jest bowiem całkowicie obojętny dla tkanek ludzkiego organizmu.

Wreszcie, jak pokazują badania, idealnie gładka powierzchnia pełnoceramicznych uzupełnień o elektrostatycznym oddziaływaniu nie sprzyja tworzeniu się płytki nazębnej. A zatem nasze zęby są dodatkowo chronione.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑