DZIECKO

Opublikowane przez Anetka

0

Fundacja Dorastaj z Nami – empatia i zaufanie

Fundacja Dorastaj z Nami, to organizacja non-profit, której celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w ich rozwoju społecznym i edukacyjnym. Jest dedykowania dzieciom, które straciły rodzica lub rodziców na służbie lub ich rodzice ulegli ciężkiemu wypadkowi, który eliminuje ich z normalnego życia społecznego.

Fundacja Dorastaj z Nami działa na terenie Polski i oferuje różnorodne programy i działania, mające na celu osiągnięcia prawidłowej jakości życia młodych ludzi. W przeciągu kilku lat swojej działalności Fundacja Dorastaj z Nami pomogła wielu dziesiątkom młodych ludzi z miast, wsi, miasteczek w całej Polsce. Może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Jej mottem może być empatia i zaufania, bo to przyświeca idei fundacji w pierwszym rzędzie.  

Co oferuje fundacja?

Fundacja Dorastaj z Nami realizuje projekty zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla ich rodziców i opiekunów. W swojej działalności skupia się na promowaniu zdrowia psychicznego, aktywności operacyjnej, rozwijaniu umiejętności społecznych oraz wspieraniu edukacji i rozwoju młodych ludzi, podopiecznych fundacji. Fundacja Dorastaj z Nami oferuje szereg działań, w tym warsztaty, szkolenia, pomoc psychologiczna indywidualna lub grupową, poradnictwo rodzicielskie oraz różne formy wsparcia finansowego. Fundacja „Dorastaj z Nami” pomaga w opłaceniu internatu czy akademika. Dzieci w stanie rozchwiania emocjonalnego mają kłopoty w nauce, dlatego Ta fundacja dzieci pomaga w opłatach za korepetycje. Osierocone dziecko bohatera może liczyć na pomoc fundacji w opłacie za zajęcia dodatkowe takie jak np. zajęcia sportowe czy naukę języków obcych. Ważnym elementem jest możliwość skorzystania z pomocy materialnej dla młodzieży przebywającej lub wybierającej się na stypendia zagraniczne. Organizacja stawia również na działanie z instytucjami, szkołami i placówkami oświatowymi w celu ułatwienia obsługi programów i usług.

Kto wspiera Fundację „Dorastaj z Nami”

Fundacja Dorastaj z Nami pozyskuje środki finansowania potrzebne do działalności od darczyńców. Fundacja Dorastaj z Nami współpracuje z polskim koncernem paliwowym ORLEN. Także Fundacje dwóch dużych banków BGK i PKO pomagają dzieciom bohaterów. Datki zbierane są na aukcjach dla podopiecznych fundacji podczas balów np. Charytatywnego Balu Dziennikarzy czy Balu Charytatywnego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego. Potrzebne fundusze Fundacja Dorastaj z Nami gromadzi dzięki wpłatom rodaków. Są to wpłaty jednorazowe lub comiesięczne wsparcie stałych darczyńców. Ci ostatni otrzymują pakiet powitalny z odznaką, są informowani na jakie cele zostały przeznaczone środki, a dwa razy do roku mogą liczyć na przesyłkę z magazynem „Misja: Zawsze Wierni”.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑