ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Jak powinna wyglądać poranna pielęgnacja twarzy?

Poranna pielęgnacja twarzy to nie tylko zastrzyk energii, ale także zadbanie o kondycję naszej cery. Wystarczy kilka prostych kroków, aby oczyścić skórę. Dzięki nim przygotujemy twarz na nałożenie makijażu.

Pomimo tego, że przed snem zmywamy makijaż, rano także powinniśmy poświęcić chwilę na oczyszczanie cery. Skóra twarzy również w nocy produkuje sebum. Ponadto jest narażona także na czynniki zewnętrzne.

Oczyszczanie twarzy

Poranna pielęgnacja cery powinna być skupiona wokół delikatnych, naturalnych produktów. W bezpieczny sposób usuną one nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia. W tym celu warto wybrać produkty na bazie olejków, które nie podrażniają skóry.

Drugim etapem oczyszczania powinien być żel lub pianka myjąca. Najlepiej, aby były one na bazie wody termalnej. Dzięki temu dotrzemy do głębszych warstw naskórka i zadbamy o odpowiednie nawilżenie.

Na koniec tego zabiegu warto przywrócić skórze odpowiednie PH. Krok ten kobiety bardzo często pomijają. Jak się okazuje, niesłusznie. Użycie tonera nie tylko przywróci balans, ale pozwoli także na uniknięcie podrażnień i zaczerwień skóry.

Kremy pielęgnacyjne

Błyszcząca, oczyszczona skóra jest gotowa na kolejny etap porannej pielęgnacji. Ta zaś powinna się skupić na intensywnym odżywieniu. Odpowiednie kremy i serum, pomogą nam w tym celu.

Zanim nałożymy makijaż, powinnyśmy sięgnąć po lekkie, nawilżające kremy do twarzy, ze składnikami aktywnymi. Aby uzyskać bardziej skoncentrowany efekt, możemy użyć serum lub esencji. W tym przypadku wystarczy niewielka ilość produktu, aby dostarczyć skórze wszystkiego, czego potrzebuje. Ważne, aby warstwa była cienka i nie utrudniała nakładanie makijażu.

Kolejnym krokiem jest krem pod oczy. Skóra w tych okolicach jest niezwykle delikatna. Dlatego warto wybrać dedykowany krem. Pozwoli on na regenerację naskórka i zminimalizuje efekt zasinienia po nocy. Produkty tego rodzaju powinny być stosowane niezależnie od wieku. Dotyczy to  zwłaszcza kobiet, które na co dzień wykonują mocny makijaż oka. Gruba warstwa kosmetyków może przyczynić się do powstawania pierwszych zmarszczek.

Peeling i demakijaż

Wykonana w ten sposób pielęgnacja cery to najlepszy prezent, jaki możemy zafundować naszej skórze. Po wchłonięciu się wszystkich kosmetyków możemy przejść do właściwego makijażu. Oczyszczona i odżywiona twarz będzie lepiej przyjmować kolejne warstwy kosmetyków, które jej nie zaszkodzą.

Poranna pielęgnacja cery powinna iść w parze z wieczornym demakijażem. Tego rodzaju rytuał możemy poszerzyć także o peeling i nałożenie maseczki. Dzięki temu unikniemy niedoskonałości i ulżymy naszej skórze po całym dniu.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑