ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Jak nakładać rozświetlacz?

Jak nakładać rozświetlacz – to pytanie towarzyszy niejednej kobiecie. Wiele pań rezygnuje z aplikacji tego kosmetyku z powodu braku wiedzy, jak zrobić to właściwie. Na rynku dostępne jest wiele różnych rozświetlaczy. Są to zarówno produkty płynne, jak i pudrowe.

Wiedza o tym, jak nakładać rozświetlacz pozwala wysmuklić twarz, dodając jej młodzieńczej świeżości. Poniższy artykuł stanowi niewielki poradnik o tym, na które miejsca należy zwrócić uwagę aplikując ten kosmetyk, a które zdecydowanie warto omijać.

Miejsca warte aplikacji rozświetlacza

Efekt optycznie powiększonych ust uzyskamy nakładając kosmetyk powyżej nich na tak zwany Łuk Kupidyna. Wyglądają one wówczas na pełniejsze. Aby wysmuklić nos warto nałożyć na niego niewielką ilość rozświetlacza, co pozwoli złagodzić jego ostrość i nada twarzy delikatniejszy wyraz. W celu powiększenia oka warto nałożyć ów kosmetyk pod łuk brwiowy. Ponadto poprawiamy wówczas także kształt brwi. By uzyskać efekt świeżego spojrzenia warto nałożyć rozświetlacz w wewnętrzne kąciki oka. W ten sposób skutecznie można ukryć zmęczenie. Jeśli nałożymy go natomiast na kości policzkowe, wówczas uzyskamy efekt promiennej twarzy. Jest to doskonałe podkreślenie i uwypuklenie rysów twarzy.

Co warto pominąć?

Warto unikać aplikowania rozświetlacza pod oczami, a także na brodzie. Ponadto nie należy nakładać go na czoło, ponieważ wygląda ono wówczas na tłuste i błyszczące się. Zrezygnować należy też z rozświetlaczy, które opalizują na różne kolory, na przykład na różowo lub fioletowo. Warto raczej szukać takich, które dają efekt cielistości. Odpowiednie nałożenie kosmetyku zapewnia właściwe podkreślenie wypukłości twarzy, dobre wykonturowanie i właściwe skorygowanie kształtu twarzy. Pamiętajmy, że rozświetlacz nakładamy tylko na konkretne partie twarzy, nigdy nie na całą.

Podsumowanie

Odpowiednia aplikacja tego kosmetyku doda każdej kobiecie młodzieńczego wdzięku i blasku, a co za tym idzie – pewności siebie. Wiedza o tym, jak nakładać rozświetlacz na twarz pozwala każdej kobiecie czuć się piękną i wyjątkową każdego dnia.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑