ON

Opublikowane przez Anetka

0

Jakie są przyczyny powstawania bruksizmu?

Macie wrażenie, że nie do końca kontrolujecie takie aspekty, jak zaciskanie zębów lub zgrzytanie nimi? Być może macie bruksizm. Co powoduje występowanie tej dolegliwości? Jakie mogą być powikłania? Dlaczego ten temat nie może być traktowany marginalnie? Odpowiedzi na te wszystkie pytania uzyskacie w dzisiejszym artykule.

Bruksizm to niekontrolowane zaciskanie zębów albo zgrzytanie. Na początku ten problem jest przez wiele osób bagatelizowany. Niektórzy utożsamiają to z tym, że jest im po prostu zimno i z tego właśnie wynika zgrzytanie zębami. Jeśli jednak taka sytuacja występuje również wtedy, kiedy siedzicie sobie w zaciszu własnego domu, gdzie temperatura jest na odpowiednim poziomie, to musi Wam zapalić się lampka ostrzegawcza. Być może będzie potrzebne leczenie bruksizmu. O tym powinni jednak zdecydować specjaliści.

Co powoduje powstawanie bruksizmu? Przyczyny można generalnie podzielić na dwie grupy. Są to na przykład rozmaite czynniki miejscowe. Na przykład leczenie bruksizmu jest o wiele częściej wykonywane w przypadku osób, które mają wady zgryzu. Ten problem dotyczy także Was? Bardzo ważne jest to, aby w razie czego zacząć nosić aparat na zęby, żeby po prostu nie dopuścić do tej dolegliwości. Bruksizm wynika również z powodu węzłów urazowych. Chodzi tutaj na przykład o zbyt wysokie wypełnienia, nieodpowiednio wykonane uzupełnienia protetyczne itp. Czynniki miejscowe to także rozmaite dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych, które powodują znaczący wzrost napięcia mięśni żucia.

Stres przyczynia się do powstawania wielu chorób. Nie inaczej jest w tym przypadku. Wszystko dlatego, że leczenie bruksizmu jest nierzadko wymagane w przypadku ludzi, którzy żyją właśnie w ciągłym napięciu. Macie dużo kłopotów biorąc pod uwagę życie prywatne i zawodowe? Jesteście podatni na stres i nie do końca sobie z tym wszystkim radzicie? To również może być przyczyną takiej właśnie dolegliwości, jak bruksizm. Leczenie ma duży związek z czynnikami, które powodują tę chorobę. Jeśli przyczynia się do niej stres, to należy ograniczyć sytuacje stresogenne. Lekarze wykonujący leczenie bruksizmu chcą jak najszybciej przywrócić prawidłowe warunki zwarciowe. Nierzadko stosują także odpowiednie szyny relaksacyjne.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑