ON

Opublikowane przez Anetka

0

Zaburzenia wzwodu – najczęstsze przyczyny

Zaburzenia wzwodu mogą wynikać z wielu różnych przyczyn. Wśród najczęstszych wymieniamy m.in. problemy zdrowotne, rutynę, stres, problemy natury psychicznej. Ten problem jest bardzo złożony i wiele czynników może występować jednocześnie, negatywnie odciskając się na życiu mężczyzny. Paradoksalnie – nie tylko na jego życiu. Bo zaburzenia erekcji utrudniają lub wręcz uniemożliwiają udane pożycie seksualne, a to z kolei przekłada się na jakość relacji z partnerką. W tym artykule przyjrzymy się kilku przyczynom tych problemów.

Serce nie sługa – układ krążenia a wzwód

Wśród jednych z najpowszechniejszych przyczyn zaburzeń erekcji wymienia się problemy z układem sercowo-naczyniowym. Ma to znaczący wpływ na sprawność seksualną, ponieważ układ krwionośny jest bezpośrednio odpowiedzialny za erekcję. W przypadku zmian miażdżycowych dochodzi do odkładania się płytek w naczyniach krwionośnych, co prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi. W rezultacie do penisa dociera jej mniej niż potrzeba do poprawnego funkcjonowania tego narządu. Prącie nie jest tu żadnym wyjątkiem – bez prawidłowego ukrwienia nie będzie należycie działać.

Zmęczenie i stres – Twoi wrogowie

Częsta ekspozycja na stres, życie w biegu i mało czasu na odpoczynek kumulują się w czynnik, który może skutecznie popsuć plany na namiętny wieczór. Ta sytuacja prowadzi do błędnego koła. Zaburzenia wzwodu wynikające z nadmiernego stresu mogą wywoływać lęk i ponowny stres związany z tym, czy mężczyzna nie będzie miał przy najbliższym zbliżeniu problemów. Stres może powodować problemy z erekcją, a ta z kolei wywołuje stres, który do nich prowadzi.

Do tego dochodzi jeszcze jeden czynnik, który może zaważyć na całym procesie rozwiązywania problemów ze sprawnością seksualną – zmęczenie. Niedobory snu mają kolosalny wpływ na stan całościowy organizmu. Brak regeneracji przekłada się na osłabienie organizmu, spadek koncentracji, mniejszą odporność na stres i większą nerwowość. Żadna z tych rzeczy nie sprzyja udanemu pożyciu.

Zakorzenione w psychice

Nierzadko też przyczyna znajduje się w głowie mężczyzny dotkniętego problemami z erekcją. Ma to miejsce zarówno u młodych, jak i starszych mężczyzn. Młodzi mogą mieć obawy przed sprostaniem oczekiwaniom partnerki, a także obawiać się o to, jak wypadną w jej oczach. Dla młodych mężczyzn dopiero wchodzących w życie seksualne, jest to bardzo istotne i rzutuje na ich poczucie własnej wartości. W przyszłości przekłada się także na pozostałe zachowania w interakcji z kobietami.

Zaburzenia erekcji mogą być też zakorzenione w głowie mężczyzny ze względów środowiskowych. Wychowanie w religijnym otoczeniu, gdzie seksualność pozostawała tematem tabu, a jeśli już pojawiała się w rozmowie to jedynie w kontekście prokreacji, może wywoływać późniejsze problemy. Takiemu mężczyźnie może towarzyszyć poczucie winy za podniecenie, które nie prowadzi do prokreacji, a to negatywnie odbija się na jego sprawności seksualnej i ogólnym zdrowiu psychicznym.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑