ON

Opublikowane przez Anetka

0

Papierowe kolekcje ślubne – elegancja papeterii

Papeteria ślubna oznacza dla wielu osób to samo, co zaproszenie – kartonik, który zawiera informacje dotyczące daty i miejsca ślubu oraz przyjęcia weselnego. Tymczasem oprócz zaproszeń można zamówić także inne dodatki weselne, które znakomicie będą do siebie pasowały i sprawią, że goście odnajdą się podczas każdej wielogodzinnej, ważnej uroczystości.

Motyw przewodni

Papeteria ślubna może mieć różne formy, jednak najważniejszą regułą przy jej zamawianiu jest wybranie motywu przewodniego, który będzie taki sam, na każdej części zestawu. Papeteria powinna być spójna, począwszy od koloru druku i rodzaju papieru, po motyw graficzny i krój liter. Same kolory i motywy muszą też pasować do wystroju sali weselnej, a nawet bukietu panny młodej. Początkowo wybór może wydawać się trudny, ale przy korzystaniu z usług doświadczonej drukarni okaże się, że całość wygląda przepięknie.

Jeśli para młoda decyduje się na uroczystość w stylu regionalnym i przesyconą folklorem, motywem papeterii może być wzór ludowy. Jeśli całe wesele będzie odbywało się w leśnej chacie, na zaproszeniach powinien znajdować się wzór lasu lub gałązki świerku, a nie róż czy lilii. Do wyboru jest cała gama kombinacji, kolorów i wzorów, a także różne style: klasyczne, eleganckie, nowoczesne czy glamour. Zaproszenia mogą być składane, z opaską, ze zdjęciem, haftem czy koronką albo wycinane, o dowolnej wielkości i w wybranym kształcie. To samo dotyczy dodatków.

Najpopularniejsze dodatki papeteryjne

Kiedy zaproszenie już zostało wybrane, warto przejść do innych akcesoriów, takich jak menu, winietki na stół, zawieszki na alkohol, księgi gości, numery na stoliki, ozdobne karty przedstawiające układ gości przy stole, a nawet ankiety dla gości weselnych.

Najpopularniejsze są jednak winietki, które są niezbędne, gdy chcemy, aby goście usadowili się na wybranych miejscach przy stole, dzięki czemu w sali weselnej nie panuje. Z tego też powodu coraz częściej pary decydują się na zamówienie tablicy z opisem rozmieszczenia stolików i gości i numerki do ustawienia na stolikach. To znacznie ułatwia organizowanie wesela.

Przydadzą się także zawieszki na butelki z napojami, na których drukuje się imiona młodej pary, jakiś ciekawy cytat czy wierszyk. Coraz modniejsze są też estetyczne dodatki, takie jak drukowane menu, plan całej uroczystości czy stanowisko z księgą gości.

Jeśli w przygotowaniu przyjęcia weselnego nie pomaga doświadczona firma, to przy wyborze papeterii ślubnej warto zaufać wykwalifikowanej firmie jaką jest zapi.pl.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑