DZIECKO

Opublikowane przez Anetka

0

Jaka lalka jest najlepsza dla dziewczynki?

Lalka to zabawka na wskroś klasyczna. Jej wielka kariera wśród zabawek dla dzieci zaczęła się już w starożytności i trwa nieprzerwanie do teraz. Lalka jest najpopularniejszą zabawką dla dziewczynki, wspiera rozwój i zapewnia kreatywne spędzanie czasu. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że wybierzemy naprawdę wartościową. Jak taką znaleźć? Podpowiadamy.

Czego może nauczyć lalka?

Nie od dziś wiadomo, że lalka to zabawka, która uczy opiekuńczości i kreatywności. Jest również swego rodzaju lekcją czułości i troszczenia się. To ona jest często nieodłączną towarzyszką zabaw. – Lalka przede wszystkim rozwija kreatywność u dzieci. Za jej pomocą można odgrywać wiele scenek, bawić się w najróżniejsze zabawy, wchodzić w role i aranżować np. zabawę w dom. Poza tym współczesne lalki to najczęściej rozbudowane zestawy, w których poza ubrankami otrzymujemy również najpotrzebniejsze akcesoria. Dziecko przebiera lalkę, wymyśla jej fryzury i dba o nią ucząc się troski. – mówi specjalista z serwisu MrToy.pl.

Warto również zwrócić uwagę na to, że lalka rozwija poczucie estetyki, a jej przebieranie kształtuje w dzieciach koordynację ruchową i sprawność manualną.

Jaką lalkę wybrać?

Wybór odpowiedniej lalki powinien być przede wszystkim podyktowany zainteresowaniami dziecka. – Na rynku jest naprawdę wiele rozwiązań, które można idealnie dopasować do zainteresowań i upodobań dziecka. Są przecież lalki wzorowane na popularnych postaciach z ukochanych przez dzieci bajek – np. z Krainy Lodu, czy też rozwiązania bardziej tradycyjne – np. lalka typu „bobas”. – dodaje doradca (mrtoy.pl). Wybór lalki warto zatem skonsultować z dzieckiem, unikniemy wtedy sytuacji, że zabawka nie będzie wykorzystana. – Warto również dopasować wybrany model lalki do wieku – Wiadomo przecież, że legendarna już lalka Barbie nie jest najlepszym wyborem dla małych dziewczynek, zawiera wiele małych elementów, które dla tej grupy wiekowej mogą być niebezpieczne. Warto zatem przysłowiowo mierzyć siły na zamiary również przy wyborze lalki.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑