DZIECKO

Opublikowane przez Anetka

0

Prezent dla przedszkolaka

Kupowanie prezentów dla dzieci mogłoby się wydawać łatwe: sklepy pękają w szwach od zabawek, ubranek, gadżetów. Tymczasem brzdąc w wieku 2-5 lat jest niezwykle wymagający, szybko się nudzi, potrzebuje dużo bodźców, które wpływają na właściwy rozwój psychoruchowy. Wybierając prezent pod choinkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo, czyli z jakich materiałów został wykonany oraz na to, czy faktycznie zainteresuje malucha.

Zabawa w dom

kuchnia-dla-dzieci Nie można nie zauważyć, że dziecko w wieku przedszkolnym bawiąc się naśladuje rodziców, odgrywa role, świetnie udaje “dorosłego”, a najczęściej własną mamę. A mama często gotuje. Dlatego zarówno dziewczynki jak i chłopcy chętnie bawią się w kuchnię.

Dziecięcą imitację kuchenki można kupić w sklepach z zabawkami, jak i z wyposażeniem wnętrz. Palniki wydające dźwięki, kran i zlewozmywak, piekarnik, a do tego patelnie, garnuszki, miseczki, filiżanki. Maluch może gotować i serwować różne potrawy, które także można dokupić.

W sklepach znajdziemy drewniane bądź pluszowe warzywa, owoce, pieczywo, mięso i ryby. Całość można z czasem dopełnić sklepem spożywczym, rozkładanym straganem, akcesoriami typu waga, kasa, koszyk na zakupy. Prezent może więc ewaluować.

Ciekawość ludzkiego ciała

Kolejna z serii zabawek “do naśladowania” to wszelkie zestawy “mały lekarz”. Stetoskop, strzykawka, nożyczki, bandaże, młoteczek do badania odruchów – to lubią wszystkie dzieci. Zabawka pozwala oswoić się z gabinetem lekarskim, zmniejsza lęk przed wizytą u lekarza.

Hitem ostatnich miesięcy jest też pluszak z otwieranym brzuszkiem. Można z niego wyciągnąć płuca, serce, wątrobę, jelita, a na końcu widać rysunek kręgosłupa. Maskotka jest urocza i niezwykle edukacyjna. Do tego miękka i niewielkich rozmiarów.

Najbardziej uniwersalne układanki

klocki-dla-dzieci I na końcu…. zabawka uniwersalna, dla dużych, małych, dziewczynek i chłopców – klocki. Plastikowe, drewniane, pluszowe. Klocków nigdy za wiele. Rozwijają wyobraźnię, ćwiczą działanie rączek, pozwalają na kreatywną zabawę wszędzie i o każdej porze, mają różne ceny, więc każdy może je kupić i podarować maluchowi.
Comments are closed.

Back to Top ↑