ON

Opublikowane przez Anetka

0

Zaprzyjaźnić się z dentystą

Stomatolog to osoba, która w gabinecie narusza naszą intymną przestrzeń i strefę prywatności, do tego w naszej świadomości jej działania wiążą się z bólem.

Dlatego ważne, by wybrać odpowiedniego dentystę, który zapewni pełen komfort, zapewni odpowiednią atmosferę i pozwoli na zbudowanie zaufania.

Troska

Zbierając informację o wybranym gabinecie zapytajmy pacjentów, czy lekarz ma partnerski stosunek do pacjenta i czy troszczy się o jego komfort. Bardzo dobrze jeśli stomatolog rozpoczyna wizytę od rozmowy na temat zdrowia i stanu pacjenta. Ważne by ta rozmowa odbyła się w pozycji siedzącej. W trakcie zabiegów lekarz powinien też dopytywać się o samopoczucie i wygodę pacjenta.

Profesjonalizm

Jeszcze ważniejsza od atmosfery jest oczywiście profesjonalna obsługa. Fachowość, wiedza medyczna, sprawność manualna, pewne ruchy, doświadczenie, to wszystko elementy niezwykle istotne. Do tego dochodzi nowoczesny sprzęt medyczny, w który wyposażona być powinna przychodnia stomatologiczna. Nie zapominajmy też o tym, że gabinet stomatologiczny powinien być sterylnie czysty. W gabinecie obcuje się z krwią i śliną, co stwarza potencjalne zagrożenie, dlatego używanie jednorazowych sprzętów i rękawiczek, dezynfekowanie powierzchni i urządzeń, ma ogromne znaczenie.

Asysta dentystyczna

Osoba, która asystuje lekarzowi powinna być niemal niezauważalna w gabinecie. Nie powinna w trakcie zabiegów odwracać uwagi lekarza, ani nawiązywać z nim prywatnych rozmów. Każda renomowana przychodnia dentystyczna dba o to, aby asystentki również świadczyły najwyższą jakość usług.

Doskonała organizacja

Cała dokumentacja i karty zabiegów powinny być bardzo rzetelnie prowadzone. Pacjent powinien mieć możliwość zapoznania się z nimi, między innymi w celu omówienia ze stomatologiem strategii dalszego leczenia.

Szeroka gama usług

Profesjonalna przychodnia stomatologiczna powinna zapewniać szeroką gamę usług, aby pacjent mógł przeprowadzić diagnostykę i kompleksowe leczenie w jednym miejscu. Pacjenci szczególnie cenią kliniki, w których dostępne są usługi nie tylko z zakresu leczenia zachowawczego, ale też stomatologii estetycznej, implantologii, ortodoncji, protetyki i innych dziedzin. W cenie są też usługi z zakresu stomatologii dziecięcej.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑