ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Sposoby na wyleczenie niepłodności u kobiet w Klinice Invicta

Szacuje się, że na świecie co dziesiąta para ma problem z niepłodnością. Tej nie można jednak utożsamiać z bezpłodnością. Jeżeli dowiedziałaś się, że twoim problemem jest niepłodność, powinnaś wiedzieć, że są sposoby, by skutecznie z nią walczyć. Jakie dokładnie?

Niepłodność i bezpłodność nie są pojęciami tożsamymi. Ta pierwsza, według definicji przyjętej przez Światową Organizację Zdrowia, ma miejsce wówczas, gdy para nie może począć dziecka nie stosując antykoncepcji w co najmniej rocznym okresie pożycia. Współcześnie jest ona uznana za chorobę społeczną, co oznacza, że dotyka wielu par.

Jednak statystyki czy definicje są bezosobowe, podczas gdy niepłodność jest realnym problemem konkretnych kobiet. Jeżeli jesteś jedną z nich, powinnaś zapoznać się ze sposobami leczenia niepłodności. Sprawdzonych i skutecznych jest co najmniej kilka – klinika leczenia niepłodności – klinikainvicta.pl oferuje swoim pacjentkom monitoring cyklu, stymulację owulacji, inseminację domaciczną, histeroskopię lub laparoskopię, zapłodnienie in vitro, diagnostykę genetyczną zarodków PGD, bank komórek jajowych i nasienia oraz biorstwo (adopcję komórek jajowych).

By prawidłowo określić przyczyny

leczenie-nieplodnosci1 Trudno leczyć skutecznie, jeżeli problem nie został właściwie rozpoznany. Takie stwierdzenie ma zastosowanie w przypadku każdego kłopotu zdrowotnego. W przypadku niepłodności, kobiety zgłaszające się do wspomnianej kliniki przechodzą podstawowe badania. Na podstawie uzyskanych wyników, specjalista jest wstanie wskazać co leży u podstaw niepowodzeń w staraniach o potomka.

Opierając się na badaniach i prowadzonych obserwacjach, eksperci stworzyli katalog najczęstszych przyczyn leżących u podstaw niepłodności. Do takich należą m.in.: nieregularne lub bolesne miesiączki, infekcje w obrębie układu moczowo-płciowego, nieprawidłowa masa ciała lub zaburzenia układu odpornościowego. W zależności od postawionej diagnozy, lekarz w porozumieniu z pacjentką wyznacza optymalną ścieżkę leczenia.

Im szybciej, tym lepiej

Niemożność zajścia w ciążę nierzadko jest dla kobiety źródłem frustracji. Postawienie właściwej diagnozy i określenie, w czym leży problem z poczęciem potomka jest najlepszą drogą do jego rozwiązania. Jeżeli wraz z partnerem zdecydujecie się na skorzystanie z usług wspomnianej kliniki, to możecie liczyć nie tylko na kompleksową pomoc lekarza czy personelu medycznego, lecz także fachową opiekę psychologa, dzięki której łatwiej będzie przetrwać czas oczekiwania na dziecko.

Kobiety zmagające się z niepłodnością powinny przy tym pamiętać, że nie zawsze konieczne jest sięganie po in vitro. Czasem wystarczy baczny monitoring cyklu, dzięki któremu możliwe jest ustalenie optymalnego momentu poczęcia dziecka bądź inseminacja –  zabieg, podczas którego do jamy macicy wprowadzone zostają wyselekcjonowane plemniki.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑