ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Pielęgnacja włosów po keratynie. Jak to robić? Czy olejować?

Masz puszące się, elektryzujące, zniszczone i łamliwe włosy? Keratynowe prostowanie włosów to zabieg polecamy właśnie tobie. Natychmiastowo poprawia wygląd i kondycję włosów, ale oczywiście nie zwalnia z obowiązku codziennej pielęgnacji. Jak dbać o włosy po keratynie?

Odpowiednia pielęgnacja włosów po keratynie to prosty sposób na przedłużenie trwałości zabiegu. Keratynowe prostowanie włosów sprawia, że stają się one mocniejsze, zdrowsze, bardzo gładkie, lśniące i miękkie. Warto postarać się, aby ten stan utrzymał się jak najdłużej.

Przez pierwsze 2-3 doby od keratynowego zabiegu:

• nie wolno myć włosów,
• nie należy wiązać ani upinać włosów,
• nie powinno się nosić włosów założonych za ucho,
• nie wolno zaginać i odkształcać włosów,
• nie należy moczyć włosów.

Wszystkie te zasady obowiązują tylko do pierwszego mycia włosów. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie odkształcić włosów, bo mogą pozostać w takiej nieułożonej formie. Keratyna utrzymuje się we włosie od 3 do 6 miesięcy, ale możemy przedłużyć trwałość efektów. Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, musimy mieć na uwadze dwa cele:

1. Stałe dostarczanie włosom keratyny w niewielkich ilościach.
2. Ograniczanie wypłukiwania się dostarczonej keratyny.

Jak dostarczać włosom keratynę?

To proteina, więc należy ją stosować z umiarem, żeby nie przeproteinować włosów. Najlepszym sposobem jest wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków z dodatkiem keratyny (można też dodać czystą keratynę do swoich ulubionych odżywek lub masek do włosów). Każdy kosmetyk z dodatkiem keratyny trzeba przetestować, żeby sprawdzić, czy nie zawiera za dużo tego składnika. Jeśli włosy będą po nim spuszone i łamliwe – spróbujmy innego.

Jak zapobiegać wypłukiwaniu się keratyny z włosów?

Równie ważne jest minimalizowanie utraty keratyny z włosów. Podstawa to unikanie kosmetyków, które mają w swoim składzie silikony (ewentualnie dopuszczalne są te rozpuszczalne w wodzie lub łatwe do usunięcia łagodnym szamponem), silne detergenty, sól oraz alkohole. Wszystkie te składniki wypłukują keratynę z włosów. Zamieńmy je na te, które zabezpieczają włosy np. olejki.

Czy olejować włosy po keratynie?

Jak najbardziej! To właśnie kwasy tłuszczowe zawarte w naturalnych olejkach wzmacniają naturalną barierę wodno-lipidową i zewnętrzny płaszcz łusek. Dzięki temu włosy są zabezpieczone, wolniej tracą nawilżenie oraz dostarczoną podczas zabiegu keratynę. Które olejki się sprawdzą?

Najlepsze olejki do zabezpieczania włosów po keratynowym prostowaniu to te naturalne, bez żadnych domieszek i ulepszaczy. Olejowanie jest najskuteczniejsze, kiedy wybieramy oleje nierafinowane i zimnotłoczone np. olej kokosowy lub olej arganowy. Oczywiście można sięgać także po gotowe olejki do włosów, ale pamiętając, że powinny być bez alkoholi, silikonów i detergentów, za to z dużą ilością naturalnych olejków i ekstraktów roślinnych.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑