ON

Opublikowane przez Anetka

0

Niezbędne akcesoria do biegania

Bieganie to sport, który słynie z tego, że do treningów wystarczy odpowiednie obuwie. Przynajmniej na początku. Z czasem jednak okazuje się, że warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które usprawniają trening lub po prostu czynią go przyjemniejszym. Jeśli jesteś amatorem tej formy aktywności, dowiedz się jak wiele akcesoriów może być dla Ciebie przydatnych!

Muzyka, która napędza biegaczy

Dla wielu ludzi czynnikiem, który pozwala przez jakiś czas nie myśleć o zmęczeniu jest muzyka. Jednak nie każde słuchawki nadają się do korzystania z nich w czasie treningu. Wiele spośród klasycznych wersji po prostu spadają. Co gorsza, część z nich nienajlepiej zniesie kontakt z potem.

Na szczęście istnieją dedykowane słuchawki do biegania, wyprofilowane w taki sposób, aby możliwie dobrze trzymały się na głowie – i to nawet przy szybkich przebieżkach. Część z nich działa za pośrednictwem Bluetooth, co dodatkowo eliminuje problem z przeszkadzającym kablem. Warto też zauważyć, że niektóre modele posiadają lekką wodoodporność, choć w tym zakresie najlepiej każdorazowo sprawdzać parametry urządzenia.

Najważniejsze rzeczy zawsze pod ręką

Przyjemność to jedno, ale ważna jest też praktyczność. Sięgając po akcesoria do biegania, warto zwrócić uwagę na coś, co ułatwi nam zabieranie na trening podstawowych drobiazgów, takich jak klucze, czy dokumenty. W tym zakresie niezawodne okazują się pasy do biegania, które posiadają odpowiednie kieszonki. Co więcej, często są wyposażone w elementy, dzięki którym można do nich przymocować bidon z wodą lub izotonikiem.

Skoro mowa o zabieraniu na trening czegoś do picia… bidony do biegania to kolejny bardzo praktyczny „gadżet”. Od klasycznych odpowiedników różnią się przede wszystkim profilowanym kształtem, zaprojektowanym z myślą o wygodnym trzymaniu bez względu na podłoże, po którym się biegnie.

Chroń swoje oczy

Ten nagłówek może niektórych zaskoczyć, ale temat jest ważny. W trakcie letnich treningów oczy narażone są na spore dawki promieniowania UV i warto się przed tym zabezpieczyć. Pewnym problemem może być fakt, że przy dłuższych treningach standardowe okulary mogą… ciążyć. Na szczęście firmy, które produkują akcesoria do biegania, pomyślały o tym i zaczęły wytwarzać wyspecjalizowane okulary do biegania.

Czym się różnią od tych „zwykłych”? Głównie lekką budową, dobrym dopasowaniem i stabilnym trzymaniem się. Ostatnia z wymienionych cech ma spore znaczenie w trakcie treningów interwałowych, w których następuje cały szereg przyspieszeń i zwolnień tempa. Standardowe okulary mogłyby w takiej sytuacji zwyczajnie spaść, wersja sportowa sprawdza się znakomicie.

Bez telefonu ani rusz

Są osoby, które idąc na trening odkładają telefon. Większość woli jednak brać go ze sobą, by słuchać za jego pośrednictwem muzyki oraz w celu rejestrowania aktywności za pośrednictwem Endomondo.

Niestety, trzymanie cały czas smartfonu w ręce, może być kłopotliwe. Rozwiązaniem są specjalne opaski na telefon do biegania przeznaczone właśnie do biegania. Zakłada się je na ramię, a telefon umieszcza wewnątrz. Rozwiązanie takie sprawdza się świetnie, a dzięki przezroczystej przedniej ściance można na bieżąco sprawdzać co się wyświetla na ekranie (np. gdy mierzymy czas).

Poziom zaawansowany

Bardziej zaawansowani biegacze sięgają po kilka innych akcesoriów do biegania, mających dostarczać im dodatkowych informacji na temat treningu. Najważniejsze z nich są zegarki do biegania, wyposażone w GPS. Wyświetlają one informacje nie tylko na temat czasu treningu, ale też tempa.

Bardziej zaawansowane modele posiadają również funkcję pulsometru. W niektórych przypadkach jest on wbudowany w sam zegarek do biegania, ale najlepiej szukać modeli, w których stosuje się dodatkową opaskę na korpus, a zegarek jedynie odbiera dane. Wynika to z faktu, że taka opaska z zamontowanym miernikiem pulsu jest dużo dokładniejsza, niż pomiar z nadgarstka. Nie zmienia to jednak faktu, że zegarek jest niezmiernie przydatny przy mierzeniu szybkości, a uzyskane dzięki niemu dane przekładają się na postępy w treningach.

Zapraszamy na www.360sklep.pl i blog biegowy sportsjunkie.pl
Dodaj komentarz

Back to Top ↑