ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Najważniejsze składniki w suplementach diety dla kobiet w ciąży

Jakie suplementy w ciąży są zalecane? Które składniki powinny się w nich znaleźć? Jak wybrać najlepszy suplement diety dla ciężarnej, zapewniający zdrowie nie tylko przyszłej mamie, ale również rozwijającemu się w jej łonie dziecku?

Jesteśmy w stanie wyróżnić 5 najcenniejszych składników, które powinny znaleźć się w dobrym suplemencie diety dla kobiety ciężarnej. To przede wszystkim kwas foliowy, witamina D3, jod, magnez i DHA. Wszystkie z nich mają pozytywny wpływ na zdrowie matki i rozwijający się płód, co zostało potwierdzone podczas wielu badań.

Suplementacja w ciąży – 5 najważniejszych składników (1)

1. Kwas foliowy

Kwas foliowy zaliczany jest do najważniejszych składników istotnych dla kobiety ciężarnej i rozwijającego się maluszka. Jego niedobór może doprowadzić do powstania różnych wad cewy nerwowej u dziecka, zahamować jego rozwój, a także przyczynić się do przedwczesnego porodu.

2. DHA

Kwas DHA pełni ważną funkcję w procesach dotyczących rozwoju mózgu oraz oczu u płodu.

3. Magnez

Niedobór magnezu w ciąży może doprowadzić do poważnych sytuacji, jak rzucawka przedporodowa czy przedwczesny poród. Dodatkowo powoduje, że kobieta jest bardzo podatna na stres, co nie jest wskazane szczególnie w tym wyjątkowym okresie.

4. Jod

Jod wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i odpowiada za utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych. Dzieci, których matki przyjmowały preparaty z jodem w trakcie ciąży, znacznie rzadziej zapadają na choroby związane z tarczycą.

5. Witamina D

Niedobór witaminy D w ciąży jest szkodliwy nie tylko dla matki, ale również dla dziecka. Może być przyczyną powstania cukrzycy ciążowej, bakteryjnego zapalenia pochwy czy groźnej rzucawki przedporodowej.

Istotna jest także suplementacja żelaza, ponieważ jego niedobór stanowi główną przyczynę anemii w ciąży. (2)

Dlaczego te suplementy diety są niezwykle ważne w ciąży? Więcej na: mamadha.pl

Jakie suplementy diety w ciąży warto stosować?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta. Powinny to być takie preparaty, które zawierają wszystkie powyższe składniki. Doskonałymi przykładami tego typu produktów są suplementy dla ciężarnych Mamadha i Mamadha Premium+.

  1. Bacz A. Suplementacja witamin i mikroelementów w ciąży https://ciaza.mp.pl/przebiegciazy/63110,suplementacja-witamin-i-mikroelementow-w-ciazy data dostępu 2.10.2017
  1. Skrzypulec-Plinta V. Suplementacja farmakologiczna w czasie ciąży https://ciaza.mp.pl/lista/86751,suplementacja-farmakologiczna-w-czasie-ciazy data dostępu 2.10.2017
Dodaj komentarz

Back to Top ↑