ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Laktator sprzymierzeńcem w utrzymaniu laktacji

Karmienie piersią jest niezwykle ważne zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia maleństwa – kiedy to dopiero zaczyna ono nabywać naturalnej odporności. Z tego powodu niemalże każda świeżo upieczona mama pragnie karmić swoje maleństwo w sposób naturalny. Niektórym udaje się to bez trudu – inne jednak mają pewne problemy z pobudzeniem oraz utrzymaniem laktacji na właściwym poziomie.

Często także dochodzi do sytuacji, w których maluszek nie potrafi w odpowiedni sposób ssać piersi mamy – a bez częstego przystawiania dzidziusia laktacja po prostu zanika. Aby uniknąć tego typu sytuacji warto jest ratować się urządzeniami jakim są laktatory – dzięki nim mama bez trudu może odciągnąć pokarm i podać go maleństwu butelką. To również niezbędne urządzenie w przypadku kiedy młoda mama musi pilnie wyjechać bez dziecka, lub wraca do pracy kilka miesięcy po porodzie – korzystając z laktatora jest ona w stanie odciągać regularnie pokarm i zrobić jego zapas dla maleństwa – tak aby partner, opiekunka lub babcia mogli go dziecku pogrzać i podać butelką.

Rodzaje laktatorów

Najpopularniejszy podział laktatorów to taki, który wyróżnia ich dwa podstawowe typy – ręczne oraz elektryczne.  Te pierwsze to najprostszy rodzaj urządzenia, bowiem mama musi pokarm odciągać poprzez naciskanie ręcznie specjalnej rączki, co umożliwia zassanie piersi do środka i ściągnięcie pokarmu. Cena laktatorów ręcznych to wydatek około kilkudziesięciu złotych. O wiele bardziej ostatnimi czasy popularne oraz wygodniejsze są laktatory elektryczne, których mechanizm pozwala na odciąganie pokarmu bez konieczności ręcznej pracy mamy. Te nowoczesne mają różne tryby pracy, a nawet możliwość odciągania pokarmu z obu piersi jednocześnie co stanowi bardzo dużą oszczędność czasu dla młodej matki. Szeroki wybór laktatorów możemy znaleźć na https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-dla-mamy-i-dziecka-laktatory-i-akcesoria-257796. W laktator warto jest się zaopatrzyć jeszcze przed narodzinami maluszka – bowiem może nam się on bardzo przydać już w trakcie naszego pobytu w szpitalu, bądź zaraz po powrocie do domu z maleństwem.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑