ONA

Opublikowane przez Anetka

0

Jak zafarbować włosy na blond?

Zawsze chciałaś być blondynką, ale natura obdarzyła cię ciemnymi włosami? Nic straconego, zawsze możesz ufarbować włosy na blond. Jak to zrobić, aby włosy nie wyglądały tandetnie i nie były żółte, ze złotymi przebłyskami?

Farbowanie na blond w domu

Rozjaśnianie włosów nie jest prostym zadaniem. Znacznie trudniej w tym przypadku o zadowalające efekty niż przy farbowaniu na ciemne kolory. Przysparza ono wielu trudności i może zniszczyć włosy, jeśli będziemy nieumiejętnie posługiwać się rozjaśniaczem. W sklepach dostępne są farby i rozjaśniacze w kolorze blond. Te pierwsze nadają się dla kobiet, które mają naturalnie jasne włosy i chcą je delikatnie rozjaśnić, zaś drugie sprawiają, że nawet brunetka może stać się jasną blondynką. Taki asortyment prezentują farby dostępne w drogerii online, które rozjaśniają nawet do 6 tonów.

Jeśli przymierzamy się do rozjaśniania włosów w domu, musimy się do tego zabiegu gruntownie przygotować. Najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych koleżanek lub mobilnej fryzjerki, która przyjedzie do nas i wesprze swoją fachową wiedzą. Włosy rozjaśniają się stopniowo po nałożeniu na nie rozjaśniacza. Zmieniają kolor poprzez różne odcienie czerwieni i pomarańczy. Jeśli za wcześnie zmyjemy rozjaśniacz, może się okazać, że na głowie powstanie niepożądany kolor żółty lub pomarańczowy, zamiast platynowego, zimnego blondu.

Natomiast przy zbyt długim trzymaniu rozjaśniacza na włosach mogą one ulec całkowitemu zniszczeniu. Zostaną popalone i zmienią się w rozciągliwą gumę. Dlatego warto jest ściśle trzymać się zaleceń podanych na opakowaniu i nie przedłużać, ani nie skrócać czasu potrzebnego na rozjaśnienie włosa.

Dobre rady

Jak rozjaśnić samemu w domu włosy tak, aby cieszyć się blond czupryną, której zazdrościć nam będą wszystkie koleżanki? Przede wszystkim trzeba wybrać dobry produkt rozjaśniający. Do ciemnych włosów i diametralnej zmiany koloru trzeba wybrać produkty, które rozjaśniają włosy o co najmniej  kilka tonów. Paniom o włosach w kolorze ciemnego blondu przydadzą się farby blond, nawet bez rozjaśniacza.

Przed przystąpieniem do farbowania i rozjaśniania włosów nie należy ich myć. Najlepiej, aby były lekko przetłuszczone, ponieważ znajdujący się na nich tłuszcz stanowi ich najlepszą warstwę ochronną i pozwoli uniknąć uszkodzenia włosów czy podrażnienia skóry.

Jeśli włosy były wcześniej farbowane, to w pierwszej kolejności trzeba przeprowadzić zabieg dekoloryzacji, czyli ściągnięcia koloru z włosów. Dopiero wtedy można przystąpić do ich właściwego farbowania. Moc roztworu rozjaśniającego nie powinna być ani za duża, ani za mała. Musimy mieć też świadomość, że metamorfoza farbowanej szatynki w blondynkę nie może być dokonana jednego dnia. Trzeba przeprowadzić etapowe rozjaśnianie włosów, dzięki czemu stopniowo, bez nadmiernego uszkadzania włosów, dojdziemy do pożądanego, jasnego odcienia.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑