ONA

Opublikowane przez Anetka

1

Jak wyglądać dobrze każdego dnia? Rady dotyczące makijażu codziennego

Która z kobiet nie chciałaby wyglądać olśniewająco każdego dnia? W porannym biegu i walką z czasem, aby wyrobić się do pracy, na spotkanie, randkę, chcemy ograniczyć niektóre czynności do minimum. Zadbać o rzeczy ważniejsze i przyjemniejsze dla nas.

Większość kobiet nie wychodzi z domu bez makijażu. Czynność ta stała się jednym z elementów codziennych przygotowań do wyjścia. Co więcej, niektóre kobiety przyznają, że wstydzą się wyjść, nawet do sklepy po bułki bez makijażu. Wynika to z pewnością ze skrywanych kompleksów i kanonu współczesnego piękna. Kobiety podążają za niedoścignionym wzorem, często zapominają o swojej unikatowej urodzie, która sama w sobie jest piękna. Wystarczy jedynie ją delikatnie podkreślić, aby czuć się zadbaną i pewną siebie.

Makijaż

Można śmiało powiedzieć, że ile okazji tyle rodzai makijażu. To prawda. Wyróżniamy makijaż:

 • dzienny;
 • wieczorowy (bardziej intensywne kolory, mocne podkreślenie oczu);
 • ślubny ( dla kobiet, ale również coraz częściej dla mężczyzn);
 • permanentny ( rodzaj tatuażu, nie przekracza jednak granicy naskórka);
 • fantazyjny ( na baj maskowy i kostiumowy);
 • teatralny ( rodzaj charakteryzacji aktorów występujących na deskach teatru0;
 • telewizyjny ( dyskretny);
 • fotograficzny;
 • kamuflaż.

makijaz Jednak najczęściej wykonywanym makijażem jest ten, który towarzyszy nam na co dzień. Należy pamiętać o kilku zasadach, które nie pozwolą przesadzić, a jedynie pomogą w wykonaniu olśniewającego i naturalnego makijażu.

Wiele kobiet popełnia niewybaczalny błąd nie zmywając makijażu na noc.Ten czas jest, nie tylko dla naszego organizmu, ale też dla skóry chwilą odpoczynku i regeneracji. Nie usuwając pozostałości po makijażu narażamy naszą skórę twarzy na niedotlenienie, co za tym idzie na twarzy mogą pojawić się zaczerwienienia, rozszerzone pory czy trądzik. Każda kobieta marzy o długich rzęsach, jednak niedostateczny demakijaż oczu, powoduje ich wypadanie i kruszenie.

Już po 20. roku życia, każda kobieta powinna używać kremu nawilżającego. Jego odpowiedni dobór i regularne stosowanie opóźnia proces starzenia i nawilża skórę. Krem należy stosować na dzień i na noc. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie kremu nawilżającego jako bazy dla podkładu. Wtedy makijaż będzie wyglądał naturalniej, a podkład lepiej się wchłaniał.

Kosmetyczka nie musi zajmować nam całej szuflady. Wystarczy kilka kosmetyków, aby wykonać dobry makijaż codzienny. A są nimi:

 • korektor;
 • podkład;
 • róż do policzków;
 • jasny, cielisty cień do powiek;
 • tusz do rzęs;
 • pomadka.

Nie ma potrzeby, aby używać niezliczonej liczby kosmetyków. Ważne jest, aby kosmetyki były dobrej jakości i nie podrażniały twojej skóry. Lepiej mieć jeden tusz do rzęs dobrej jakości, niż trzy średniej.

Należy pamiętać, że jeżeli chodzi o makijaż codzienny, należy stosować się do zasady im mniej tym lepiej. Dzięki temu, twarz będzie wyglądała naturalnie i świeżo. Wiele kobiet ma problem z wykonaniem makijażu. Oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u kosmetyczki, która zrobi nam makijaż,jednak codzienne wizyty pochłaniałyby dużo czasu i pieniędzy.

Anlaya Spa proponuje dla kobiet indywidualne lekcji makijażu. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, którym makijaż sprawia duży problem. Specjaliści doradzą jak dobrać odpowiednie kosmetyki do odcienia skóry czy koloru oczu. Podpowiedzą jaki makijaż odpowiedni jest na randkę, a jaki na spotkanie biznesowe. Ten sposób uczy świadomego wyboru kosmetyki i metod makijażu.

Więcej na ten temat na stronie:

http://www.anlaya.pl/wizaz/kursy-makijazu
One Response to Jak wyglądać dobrze każdego dnia? Rady dotyczące makijażu codziennego

Dodaj komentarz

Back to Top ↑