ON

Opublikowane przez Anetka

0

Gdzie kupować modne okulary przeciwsłoneczne?

Okulary to nie tylko niezbędny produkt dla osób, które mają wadę wzroku, ale też element zabezpieczania oczu przed promieniami UV. Okulary można kupić obecnie nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale także w drogeriach czy na bazarach. Czy jednak kupowanie okularów oferowanych na straganach lub w zwykłych sklepikach jest rozsądne?

Okulary z filtrem UV czy bez?

Ciemne okulary chronią przed słońcem, ale niestety nie wszystkie. Te najtańsze sprzedawane na bazarach zwykle mają jedynie ciemne szkła, ale nie mają filtrów. To oznacza, że zakrywamy oczy, a jednak ich nie chronimy, a nawet szkodzimy. Źrenice osłonięte przez ciemne szkło rozszerzają się, przez co są jeszcze bardziej narażone na działanie szkodliwych promieni UVA i UVB. Okulary bezpieczne sprzedawane są w specjalistycznych sklepach z okularami, w tych samych, w których można też kupić okulary korekcyjne. Muszą one mieć odpowiednie oznaczenia. Na straganie nie kupimy też okularów polaryzacyjnych, które zwiększają komfort widzenia w słoneczny dzień.

Okulary korekcyjne także na lato?

Osoby z wadą wzroku już nie muszą wybierać między ochroną przed słońcem a lepszym widzeniem, ponieważ okulary korekcyjne mogą być jednocześnie okularami przeciwsłonecznymi, ale szkła takie w ramki włożyć może tylko optyk. Kiedy zależy nam na maksymalnej wygodzie, możemy wybrać okulary fotochromatyczne. To modele, które pełnią obie funkcje: korygują wzrok oraz samoistnie ciemnieją w kontakcie z jasnym, słonecznym światłem. W ten sposób jedne okulary zastępują modele korekcyjne i przeciwsłoneczne.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑