ON

Opublikowane przez Anetka

0

Bolesne afty? Mamy na nie sposób!

Często spotykana dolegliwość nazywana aftą, to niewielkie, ale bolesne owrzodzenia w jamie ustnej. Zwykle pojawienie się afty zwiastuje pieczenie i bolesność w jamie ustnej. Kiedy ich stan się zaostrza mówienie, mycie zębów i jedzenie posiłków staje się nawet niemożliwe. Okrągłe ranki na wewnętrznej części warg albo na bocznych częściach języka to właśnie one.

Przyczyny powstawania aft

Afty pojawiają się nagle, a stan zapalny może trwać nawet do 3 tygodni. Niektórzy cierpią nawet na nawracające afty, przez co często odczuwają nie tylko dyskomfort, ale po prostu ból. Same afty wywoływane są przez różne czynniki: stres, przemęczenie, osłabienie organizmu. Czasami ich przyczyną są zaburzenia hormonalne czy niedobory witamin, żelaza lub kwasu foliowego. Na afty skarżą się osoby, które często zażywają antybiotyki, sterydy albo inne silne leki. Bolesne owrzodzenia mogą powstawać także po drobnym skaleczeniu kawałkiem pożywienia, twardą szczoteczką do zębów albo podczas używania aparatu ortodontycznego.

Jak walczyć z aftami?

Afty mogą pojawić się w jamie ustnej nagle i często w najmniej odpowiednim momencie. Nie trzeba jednak cierpieć i czekać, aż ranka sama się zagoi i przestanie dokuczać. Nie warto godzić się na odczuwanie bólu! Nie tylko w domu, ale także w torebce trzeba mieć coś, co złagodzi ból, odizoluje zmianę od czynników, które jeszcze bardziej mogą ją podrażniać. Nowoczesny żel Sachol Aftigel przyspiesza regenerację nabłonka i przywraca komfort jedzenia, mówienia, mycia zębów. Sprawdź http://niemusicitoprzeszkadzac.pl/. Do tego jest niezwykle poręczny i ma przyjemny smak!
Dodaj komentarz

Back to Top ↑