ON

Opublikowane przez Anetka

0

Wszystko o liposukcji

Złe nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia nie sprzyja zachowaniu atrakcyjnej sylwetki, szczególnie wśród osób, które mają tzw. tendencję do tycia. Spożywanie zbyt dużej ilości kalorii i pokarmów bogatych w tłuszcze i węglowodany, przy jednoczesnym braku odpowiedniej ilości ruchu, powoduje odkładanie się komórek tłuszczowych w postaci nieestetycznej tkanki tłuszczowej. Pozbywanie się tego nadmiaru jest niezwykle trudne, tym bardziej, że tłuszcz nie spala się miejscowo. Rozwiązaniem może być liposukcja, czyli profesjonalne odsysanie tłuszczu. Jeżeli interesuje nas lipotransfer cena nie będzie podana od razu. Każdy przypadek jest inny i jest wyceniany indywidualnie. W kategorii liposukcja cennik podany jest jedynie orientacyjny i uwzględnia szeroki przedział kwotowy.

Co to jest liposukcja?

Zabieg liposukcji to profesjonalne działanie chirurgiczne, którego celem jest usuwanie komórek tłuszczowych z niektórych miejsc na ciele. Efekty tego procesu są o wiele bardziej satysfakcjonujące, niż w przypadku najbardziej skutecznego odchudzania. W przeciwieństwie bowiem do tradycyjnego gubienia tłuszczu, w którym komórki tłuszczowe jedynie zmniejszają swoją objętość, liposukcja przyczynia się do całkowitego ich usuwania. Rozpatrując ile będzie nas kosztowała liposukcja cena będzie zależała od ilości nagromadzonego tłuszczu oraz miejsca, w którym zabieg będzie dokonywany.

Jak przebiega zabieg?

Zazwyczaj, zabieg trwa do dwóch godzin. Polega on na dokonaniu niewielkiego nacięcia w okolicach, z którego nadmiar tłuszczu ma zostać usunięty i wprowadzeniu przez niego rurki zakończonej specjalistyczną igłą. Rurka połączona jest z aparatem, którego praca polega na odsysaniu. Chirurg dokonuje precyzyjnego pozbycia się komórek tłuszczowych, po czym nakłada na ranę szwy. Lipotransfer cena uwzględnia zarówno koszt zabiegu, jak i znieczulenia, które może być miejscowe lub można skorzystać z zabiegu pod narkozą.

Jak wygląda cennik?

Jeżeli szukamy odpowiedzi ile kosztuje liposukcja cennik w żadnym gabinecie nie da nam jednoznacznej informacji. Każdy przypadek jest bowiem rozpatrywany indywidualnie, a lekarz szacuje dokładny koszt na podstawie analizy ilości nagromadzonego tłuszczu, która przekłada się na trudność i sposób przebiegu przeprowadzanego zabiegu. Cena zależna jest również od miejsca w okolicach, którego tłuszcz będzie odsysany. Liposukcja cena zaczyna się od ok. 2500 zł za zabieg dokonywany w okolicach podbródka i od ok.4000 zł za operację przeprowadzaną w trudniejszych miejscach, w których nadmiar tłuszczu jest zdecydowanie bardziej obfity, jak np. brzuch, plecy, ramiona, uda, łydki czy pośladki.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑