ON

Opublikowane przez Anetka

0

Wigilia to okazja do pokazania stylu

Wieczór wigilijny ma w naszym kraju zawsze bardzo uroczystą oprawę. Niezależnie od tego, czy spędzamy w święta w pensjonacie w górach, czy ze swoją najbliższą rodziną we własnym domu odpowiednie ubranie jest obowiązkowe. Nie musi być to jednak klasyczny garnitur i biała koszula. Elegancja może być także odrobinę ekstrawagancka.

Sweterek z reniferem zostaw w domu

koszula Wybierając koszulę można zdecydować się kolor, ale stonowany. Jaskrawe kolory nie są odpowiednie na Wigilię, ale mogą być akcentem w koszuli. W sklepach znajdziemy modele z kontrastowymi mankietami, kolorową stójką, guzikami czy jaskrawym obszyciem dziurek od guzików. Te drobne akcenty ożywią strój, nadadzą mu indywidualnego charakteru, ale nie sprawią, że inni uczestnicy kolacji poczują się urażeni zbyt luźnym ubiorem.

Jednak nawet, gdy Wigilię spędzamy w hotelu czy pensjonacie pamiętać trzeba o garniturze. Nie wypada zakładać na siebie jeansów i marynarki, ani tym bardziej swetra, chyba że wcześniej zostaliśmy poinformowani o tym, żeby ubrać się mniej formalnie. Można więc mieć w walizce zapasową koszulę i elegancki sweter, ale nastawić się jednak na elegancki strój, przynajmniej w ten jeden wyjątkowy wieczór.

Eleganckie dodatki

jedwabny-krawat Oczywiście poza garniturem i koszulą liczą się dodatki. Specjaliści od wizerunku zalecają, by do garnituru zakładać jedwabny krawat, a do marynarki albo swetra wełniany lub z dzianiny. Z uwagą należy też wybierać skarpetki oraz chusteczkę wkładaną do kieszonki marynarki.

Dobrać odpowiednio trzeba także buty. Wiązane pantofle są zdecydowanie na miejscu. Jeśli do miejsca, w którym spędzamy Wigilię musimy wcześniej dojechać, buty należy wziąć ze sobą i zmienić pod domem lub już w korytarzu. Chodzenie bez obuwia przy takiej okazji jest niedopuszczalne. Do garnituru dobrać także trzeba elegancki płaszcz, najlepiej wełniany oraz ciepły szalik i rękawiczki.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑