ON

Opublikowane przez Anetka

0

Jak rozerwać się na plaży?

Niektórzy ludzie wyjeżdżając nad wakacje, marzą jedynie o tym, żeby położyć się w piasku i chłonąć promienie słoneczne. Inni z kolei nie są w stanie usiedzieć w miejscu. Cieszą się ciepłem, wiatrem i widokiem fal, ale chcą jak najdłużej pozostawać w ruchu. Co zrobić, żeby urozmaicić pobyt w nadmorskich miejscowościach? Na wczasowiczów czeka kilka interesujących dyscyplin zespołowych.

Siatkówka plażowa

Wyjątkowo mało wymagająca z punktu widzenia logistyki gra zespołowa. By grać, wystarczy postawić dwa paliki z siatką i przynieść piłkę. Boiska dedykowane tej odmianie rozrywki pojawiają się właściwie na każdej plaży. W teorii gra posiada skomplikowane zasady, ale są one znacznie upraszczane na potrzeby rozgrywek wakacyjnych. Każda drużyna odbija piłkę maksymalnie trzy razy, przy czym żaden zawodnik nie może dotknąć jej dwukrotnie. Kiedy piłka spadnie w pole przeciwnika, zespół otrzymuje punkt. Podobnie jak w tradycyjnej siatkówce punkty naliczane są również za błędy drużyny przeciwnej. Siatkówka plażowa powstała jako rozrywka wakacyjna. Aktualnie jest jednak uznawaną dyscypliną sportu. Posiada własne ogólnoświatowe mistrzostwa, a podczas wakacji w wielu rozgłośniach można usłyszeć skróty meczów.

Wodne gry zespołowe

Na świecie istnieje o wiele więcej gier sportowych, niż nam się wydaje. Zadziwiająco wiele z nich można uprawiać w wodzie. Piłka wodna zasadnicza przypomina szczypiorniaka, ale rozgrywanego w basenie 20 na 30 metrów. Zasady są proste i sprowadzają się właściwie do zliczania strzelonych za pomocą rąk goli. Istnieje kilka jeszcze bardziej oryginalnych gier, w które można grać w basenie. Hokej podwodny jest niezwykle ciekawy, ale do tej pory w żadnej części świata nie zdobył zauważalnych ilości zwolenników. Jak sama nazwa wskazuje, zawodnicy znajdują się pod wodą. Za pomocą krótkich kijów muszą przesuwać krążek unoszący się po powierzchni. Ponieważ gra przebiega bez akwalungów, zawodnicy regularnie się wynurzają, aby zaczerpnąć powietrza.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑