DZIECKO

Opublikowane przez Anetka

0

Nauka dzięki komputerowi – technologia pomaga w szkole

Kiedy dzięki Janowi Gutenbergowi na świecie pojawiły się pierwsze książki drukowane i zaczęły docierać do zwykłych ludzi, niektórzy wieścili koniec epoki i przestrzegali, że czytanie książek jest… groźne! Czytanie może przecież pogarszać wzrok i uzależniać… Cóż, faktycznie na niektórych tak działają książki, jednak podobne głosy pojawiły się także wtedy, gdy wynaleziono komputery, a zaraz potem smartfony, tablety i inne urządzenia, które (zwłaszcza dzieci) przyciągają jak magnes. Jednak właściwie wykorzystywane odgrywają podobną rolę jak książki: uczą, pokazują świat, rozwijają wyobraźnię… Warto z nich korzystać!

Możliwości platformy Squla

W czasach, gdy każdy przedszkolak potrafi włączyć komputer czy tablet, a uczeń spędza godziny z nosem w ekranie, warto to wykorzystać w sposób mądry. Platforma Squla przenosi dzieci w świat wirtualny, a jednocześnie edukuje na wszelkie sposoby. Squla nie tylko jest kolorowa, ale ma kilkadziesiąt tysięcy quizów i gier, w które grać mogą dzieci od przedszkola do 6 klasy podstawówki. Dzieci bawią się i zapamiętują informacje z polskiego, geografii, biologii, fizyki, matematyki. Uczą się słówek i gramatyki języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego. Mają też dostęp do zadań z zajęć technicznych czy plastycznych i oczywiście uczą się perfekcyjnie i w bezpieczny sposób wykorzystywać komputer podłączony do Internetu.

Zalety korzystania ze Squla

Korzystanie przez dzieci z komputera oczywiście wciąż wzbudza wiele kontrowersji, jednak platforma Squla to bez wątpienia olbrzymie możliwości: ogrom łatwo przyswajalnych informacji, filmiki, gry dydaktyczne, edukacyjne bajki, układanki i quizy dostosowane są do poziomu rozwoju i wiedzy dziecka. Dziecko, bawiąc się na stronie Squla, nie ogląda biernie bajki czy filmu, ale musi podjąć wysiłek intelektualny, jest aktywne na wielu płaszczyznach i rozwija swoje zdolności oraz zainteresowania, doskonali umiejętność logicznego myślenia, ćwiczy spostrzegawczość, kreatywność i refleks, zwiększa koordynację wzrokowo-ruchową, przyswaja też normy i zasady funkcjonowania w społeczeństwie, obywa się z komputerem i nabiera wprawy w jego obsłudze. Dziecko bawiąc, uczy się, dzięki czemu przyswajania wiedzy nie traktuje jak przykrego obowiązku. Samo też może decydować czy danego dnia chce podszkolić się z matematyki, czy woli dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy…

Ponieważ zabawa na platformie Squla może trwać godzinami, rolą rodzica pozostaje jedynie kontrolowanie, czy aby nie za wiele czasu spędza na takiej nauce. Rodzice mogą też sprawdzać postępy w nauce dziecka, nie muszą się jednak martwić o ich bezpieczeństwo w sieci – Squla nie ma żadnych reklam!




Dodaj komentarz

Back to Top ↑