DZIECKO

Opublikowane przez Anetka

0

Jak stworzyć wymarzony plac zabaw?

Dzieci to istoty niezwykle wymagające. Oceniają krytycznie, uwielbiają się wspinać, bujać, huśtać i nie łatwo ich zadowolić jedną zjeżdżalnią. Dlatego, gdy planujemy budowę placu zabaw, czy to we własnym ogrodzie, na osiedlu, czy koło centrum handlowego lub w parku, musi on być dostosowany do dzieci w konkretnym wieku. Jeśli mają się na nim bawić dzieci młodsze i starsze, to dzięki gotowym placom zabaw, można urządzić miejsce, które zadowoli wszystkich.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Dzieci mają naprawdę szalone pomysły, więc podczas ich zabawy na placu zabaw liczy się nadzór osoby starszej oraz jakość wykonania wszystkich elementów placu. Warto więc w pobliżu huśtawek i zjeżdżalni postawić kilka ławeczek, a w przypadku placu przy domu, ustawić go w takim miejscu, by widzieć dziecko z okna. Same elementy placu zabaw, takie jak zjeżdżalnie, huśtawki, domki, piaskownice, ścianki wspinaczkowe i drabinki, powinny posiadać odpowiednie atesty i być montowane przez profesjonalistów. W przypadku firmy, które produkują drewniane place zabaw dla dzieci http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/drewniane-place-zabaw-dla-dzieci oferowany jest nawet bezpłatny montaż. Urządzenia nie mogą być wyższe niż 2-3 metry, a plac zabaw powinien być w miejscu, gdzie znajduje się trawnik, piasek lub miękkie płyty amortyzujące wstrząsy.

Co oferują producenci placów zabaw?

Dzieciom można kupić domek naziemny lub wieżyczkę ze zjeżdżalnią, kładki łączące domki ze ściankami wspinaczkowymi, dwie wieżyczki, z których jedna jest ze zjeżdżalnią, a druga na przykład z drabinką. Dostępne są też moduły z huśtawkami dla starszych dzieci, jak i dla maluszków, pomosty, kładki, ruchome przejścia.

Wybierając elementy placu zabaw i oglądając oferty poszczególnych producentów, warto przyjrzeć się czy mają one poręcze i podpory, które chronią malucha przed wypadnięciem z wysokości, czy krawędzie są zaokrąglone, a wystające śruby zabezpieczone, czy całe urządzenie jest solidne i zakonserwowane tak, by nie rozsypało się po kilku latach intensywnego użytkowania. Konserwacja jest bardzo ważna, zarówno w przypadku metalowych, jak i drewnianych elementach konstrukcji. Drewniane place zabaw są niezwykle popularne, bo świetnie wpisują się w krajobraz parku, ogrodu czy trawnika na osiedlu. Dobrze przygotowany drewniany plac zabaw wykonany jest z drewna impregnowanego, jednak warto go dodatkowo regularnie potraktować impregnatem w formie farby czy oleju do drewna.
Dodaj komentarz

Back to Top ↑